Wczytuję dane...
Model: 23435
EAN: 3611720140159
Wysyłka od: brak. PLN
Producent: look

Powierzchnia styku nowego KEO 2 MAX zachowuje silne linie, na których została zbudowana jego historia. Jego szerokość została zwiększona do 61 mm, aby zapewnić większą platformę i lepszą stabilność stopy podczas pedałowania.

Głównymi cechami modelu Keo2 Max jest jest zwiększona wydajność i trwałość dzięki powiększonej powierzchni styku oraz płytce wykonanej ze stali nierdzewnej.
Dodatkowo pogrubiona oś z trzema, podwójnie uszczelnionymi łożyskami dba o wysoki poziom trwałości i żywotności pedałów.
Niska wagę, tylko 130g osiągnięto dzięki zaawansowanym technologicznie materiałom.
Dołączone w komplecie bloki 4,5st posiadają gumowe elementy w miejscach styku z podłożem co podnosi ich żywotność oraz ułatwia poruszanie się po zejściu z roweru.

Dla osiągnięcia jeszcze bardziej i komfortowego i efektywnego poziom jazdy Keo 2 Max posiadają powierzchnie pedału większa do 500mm2 (61mm szerokości).
Aby jeszcze bardziej poprawić przenoszenie mocy, podparcie i żywotność pedał został wyposażony w miejscu styku z blokiem w płytkę z wysokogatunkowej, nierdzewnej stali Inox, wpasowanej bezpośrednio w korpus.

Również ważna cecha jest masa, przy swoich 130g, czyni je najlżejszymi pedałami w swojej kategorii.
Uzyskanie tak rewelacyjnego efektu było możliwe dzięki zastosowaniu karbonu i materiałów kompozytowych które charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczna przy zachowaniu minimalnej masy.

Szczególnie istotnym aspektem przy ich projektowaniu była jednak niezawodność, osiągnięto to poprzez zastosowanie wielu rozwiązań.
Wykona z nierdzewnej stali wysokiej jakości płytka w miejscu kontaktu pedału z blokiem, pogrubiona stalowa oś z potrójnym łożyskowaniem pozwoliły stworzyć produkt o wysokiej trwałości i niezawodności.

Profil pedału zaprojektowano w sposób który pomimo zastosowania osi o powiększonej średnicy pozwolił obniżyć wysokość między butem a środkiem obrotu co przekłada się na wysoką zdolność przekazywania energii.

System łożyskowania składa się z dwóch łożysk maszynowych oraz jednego igiełkowego, łożyska które wykorzystuje Look są zatwierdzone w unikatowym teście wytrzymałościowym. Polega on na na poddaniu łożysk, pracy 2 mln cykli, przy kadencji 100 obrotów i obciążeniu 90kg. Test stawia im znacznie wyższe wymagania niż dotychczasowa norma EN14781.
Ponadto, podwójny system uszczelnienia gwarantuje łożyskom żywotność na wyjątkowo wysokim poziomie.
Dzięki opcjonalnie dostępnym podkładkom, istnieje możliwość regulacji współczynnika Q-factor w zakresie 53-55mm co podnosi możliwość dopasowania pedałów do indywidualnych preferencji.

Materiał: Kompozyt
Oś: Stalowa
Łożyska: 2 łożyska kulkowe, 1 łożysko igiełkowe
Luz roboczy: 0°, 4,5° lub 9° w zależności od koloru bloków ( czarne, szare, czerwone)
Siła/kąt wypięcia: 9-15Nm
Waga: 130g (para 260g, waga bez bloków)
W komplecie bloki 4,5 stopnia (szare)
Made in France

2 lata gwarancji

Polecane produkty